WZRP 01: Okresy historyczne w Polsce 1944 – 2017

0 Comments| 8:49 pm
Categories:

Zapraszamy na nowy cykl WZRP – wskaźniki zmian rozwoju w Polski w latach 1946-2017

 

Pierwszy odcinek to wprowadzenie do najnowszej historii Polski, a ponieważ jej najnowsze, powojenne dzieje to okres bardzo interesujący, który poza kilkoma pozycjami książkowymi (jak chociażby ta pozycja doc. Józefa Kosseckiego: https://socjocybernetyka.files.wordpress.com/2010/09/wojinf2.pdf) nie doczekał się niestety rzetelnego opisu.

Niewiedza w tym temacie jest pożywką dla lansowanej przez mainstream medialny i polityczny teorii Polski komunistycznej (1945-1989) i pokomunistycznej (III RP). Jest to oczywiście życzeniowe i ideologiczne podejście do historii naszego państwa, które wydatnie utrudnia zdobywanie wiedzy młodym pokoleniom Polaków. A budowanie błędnego (opartego na wyobrażeniach) obrazu historii naszego Narodu, może w przyszłości utrudnić Polakom prawidłową ocenę rzeczywistości i uczynić ich podatnych na manipulację z zewnątrz.

Niniejsze nagranie jest próbą zwięzłego, rzeczowego i obrazowego przedstawienia najważniejszych okresów historycznych w powojennej Polsce oraz podstawą do kolejnych analiz ICAS.

Mamy nadzieję, że przez swoją zwięzłą, graficzną formę będzie idealnym źródłem wiedzy o Polsce, swoistym kompendium oraz minimum programowym dla tych wszystkich, których interesuje poznawanie prawdy.

WZRP 01

https://www.youtube.com/watch?v=qEgmqBu7h4M

W imieniu Instytutu Cybernetycznych Analiz Strategicznych ( ICAS ) zapraszam do oglądania,
Tomasz Banyś

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *